Kurs kontynuacyjny dla zespołów, które ukończyły szkolenie podstawowe i chcą pracować nad trudniejszymi przeszukaniami.

6 zajęć praktycznych z psami

Grupy od 2 do 4 par (opiekun + pies).

160,00 zł - szkolenie indywidualne / 1h

8 maja 2024 (treningi w środy) godz. 17:00 - trenerka: Katarzyna Migdał

21 maja 2024 (treningi we wtorki) godz. 18:00 - trenerka: Agnieszka Kossakowska

Nosework, czyli detekcja zapachów, to sport dla niemal każdego psa, bez względu na rasę, wiek czy kondycję fizyczną. Program realizowany podczas zajęć wykorzystuje fantastyczne możliwości psiego nosa i wywodzi się z metod pracy psów służbowych, szkolonych do wykrywania narkotyków oraz materiałów wybuchowych. Od zespołów biorących udział w kursie wymagana jest znajomość minimum jednego zapachu (cynamonu, goździka, pomarańczy) na poziomie podstawowym. Nosework II to kurs kontynuacyjny podczas którego uczestnicy będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności, pracować nad oznaczeniem, handlingiem oraz trenować trudniejsze przeszukania (m.in. pomieszczenia, pojemniki, teren, próbki na wysokości, próbki niedostępne, zwodnicze zapachy i wiele innych). Poziom treningów zostanie dopasowany do możliwości i umiejętności każdego psa. Zajęcia będą obejmować również ćwiczenia techniczne. Na szkolenie zapraszamy również osoby, które planują starty w zawodach.

Psy agresywne wobec ludzi lub innych psów mogą realizować program kursu podczas zajęć indywidualnych.

ZAKRES SZKOLENIA - NOSEWORK II

• budowanie motywacji i skuteczności podczas przeszukań;
  • przeszukania pomieszczeń / przedmiotów / pojazdów i terenu (w zależności od warunków atmosferycznych);
  • nauka oznaczania próbek na wysokości / w wodzie;
  • praca przy kumulacji zapachu;

• wprowadzenie zwodniczych zapachów;

• prawidłowy handling;

• przygotowanie do egzaminów i zawodów;

Podczas szkolenia każdy pies musi przebywać pod kontrolą opiekuna, dlatego niezbędny będzie zestaw: obroża/szelki + smycz. Należy zabrać ze sobą smakołyki dla psa oraz zabawkę - szarpak. Nie używamy zabawek, które piszczą i mogą rozpraszać innych kursantów. Wodę dla psów zapewniamy na miejscu. Smakołyki (drobne kawałki mięsa, karma itp.) są niezbędne podczas wszystkich zajęć praktycznych z psem. Wyjątkiem są jedynie wykłady, które odbywają się bez udziału czworonogów. Każdy z uczestników kursu otrzymuje próbkę zapachową w specjalnej metalowej puszce, która może służyć do treningów domowych oraz podczas zajęć na kursie.