Nowoczesne szkolenie psów to nie tylko nauka komend i wykonywanie poleceń na placu treningowym. To przede wszystkim nauka właściwej komunikacji. Mimo, że podobieństwa między psami i ludźmi ułatwiają stworzenie bardzo silnej więzi, to jednak każda ze stron mówi własnym językiem. Podczas naszych szkoleń i konsultacji pomagamy zrozumieć opiekunom w jaki sposób odczytywać psie sygnały oraz uczymy jak zmotywować psa do chętnej współpracy ze swoim opiekunem. Uczymy jak wypracować zasady, które pozytywnie wpływają na codzienne życie z psem. Zajęcia prowadzone w naszej szkole są dla uczestników kursów idealną podstawą do zbudowania relacji opartej na zrozumieniu, zaufaniu i dobrej zabawie, ale także czytelnych i jasnych zasadach, które sprawiają, że pies łatwiej odnajduje się w ludzkim świecie.

oszkole

Twój pies ciągnie na smyczy? Nie potrafi się skupić i opanować swoich emocji? Ucieka podczas spacerów? Jest agresywny wobec innych czworonogów? Coś niepokoi Cię w jego zachowaniu i nie wiesz jak sobie z tym poradzić? A może chcesz nauczyć się w jaki sposób komunikować się ze swoim czworonogiem? Pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojego psa, a rezultatem szkoleń i konsultacji, które prezentujemy w naszej ofercie jest to, co w codziennym życiu ma ogromne znaczenie – spokój i radość płynące z relacji między człowiekiem a psem. Podczas naszych szkoleń pracujemy w kameralnych grupach, dbamy o miłą atmosferę oraz o inne aspekty, które wpływają na komfort treningu. Liczą się dla nas:

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Nie istnieje jedna, uniwersalna metoda pracy z psami, która sprawdza się za każdym razem, dlatego w trakcie szkolenia uczestnicy mogą liczyć na porady dotyczące optymalnej metody treningu. Zależy nam nie tylko na wypracowaniu całkiem konkretnych zachowań zgodnie z określonym programem szkolenia oraz wyeliminowaniu niepożądanych zachowań u psów, ale również na tym, by zrozumieć siebie nawzajem i pomóc zbudować więź między opiekunem i psem.

RÓWNOWAGA

Słowo klucz, do którego dążymy w komunikacji z czworonogiem. Psy to specjaliści od czytania emocji i ludzkiej mowy ciała, dlatego równowaga, spokój oraz dobre nastawienie mają ogromne znaczenie w pracy z psem. Podczas szkolenia opiekunowie nauczą się jak wykorzystywać mowę ciała, gesty oraz komendy słowne w codziennym kontakcie z czworonogiem. Treningi prowadzone są w małych grupach, dlatego trenerzy obserwując Wasze wspólne postępy będą mogli na bieżąco dopasować najlepsze metody treningu.

Motywacja dla psa i opiekuna

Dla opiekuna motywacją jest najczęściej chęć nauczenia psa nowych umiejętności lub potrzeba zmiany konkretnego zachowania, ale w przypadku psów nie jest to takie proste. W czasie szkolenia opiekunowie poznają zasady właściwego nagradzania czworonogów. Dbamy o to, aby uczestnicy rozumieli, że praca z psem to nie tylko obowiązek, ale przede dobra zabawa. Budując motywację i zaangażowanie możemy wyeliminować najczęstsze niepożądane zachowania psów, a także osiągnąć cele, które określamy przed rozpoczęciem szkolenia.

WIEDZA

Podstawą metod szkolenia jest doświadczenie i ciągle poszerzana wiedza. Szkolenie psów nie może opierać się wyłącznie na intuicji trenera, dlatego nasze metody pracy oparte są m.in. o najnowsze badania z zakresu psychologii uczenia się, psychologii emocji oraz etologii. Godziny treningów i szkoleń, zarówno z psami, jaki i z ludźmi pomagają nam wykorzystywać wiedzę w praktyce i przekazywać ją uczestnikom szkolenia.

NASZA SALA

Do dyspozycji uczestników wszystkich szkoleń oddajemy świeżo wyremontowaną, przestronną salę treningową, dostosowaną do potrzeb psów. Siedziba szkoły znajduje się w Warszawie przy ulicy Kulczyńskiego 14 (metro Imielin).

Nie wiesz jak do nasz dotrzeć? Wszystkie informacje znajdują się w zakładce Kontakt