konsultacje

Jeżeli martwi Cię zachowanie Twojego psa, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się indywidualne konsultacje behawioralne. Zaletą tego typu formy pracy z psem jest dopasowanie terapii bądź szkolenia idealnie odpowiadającego potrzebom właściciela i czworonoga. Są one przeznaczone dla opiekunów, których psy przejawiają zachowania niepożądane lub zaburzone, takie jak:

• agresja wobec ludzi lub zwierząt
  • wycie, szczekanie, niszczenie przedmiotów podczas nieobecności człowieka
  • gonienie rowerzystów, biegaczy, samochodów itp.
  • nadpobudliwość
  • zachowania lękowe
  • załatwianie potrzeb fizjologicznych w domu
  • fobie i zachowania stereotypowe np. gonienie własnego ogona, gonienie cieni
  • niewłaściwe zachowania seksualne np. kopulowanie poduszek, nóg właściciela
  • inne zachowania, które stanowią problem dla opiekuna psa

PRZEBIEG KONSULTACJI BEHAWIORALNEJ

Konsultacja behawioralna trwa zazwyczaj około 1,5 - 2h i jest pierwszym krokiem do ustalenia przyczyn problemu oraz opracowania najlepszego planu jego rozwiązania. Podczas spotkania przeprowadzamy wywiad na temat dotychczasowej historii psa, jego aktywności, stanu medycznego oraz obserwujemy i oceniamy zachowanie zwierzęcia. Wspólnie z właścicielem ustalamy indywidualny plan pracy z psem. W trakcie jego realizacji pozostajemy w stałym kontakcie mailowym i telefonicznym z opiekunem udzielając wskazówek i porad, a w zależności od rodzaju problemu umawiamy się na spotkania kontynuacyjne.

Spotkania odbywają się najczęściej w siedzibie naszej szkoły przy ul. Kulczyńskiego 14 w Warszawie (więcej informacji w zakładce KONTAKT). W niektórych przypadkach konieczne jest, aby konsultacja odbyła się w domu właściciela, aby odpowiednio ocenić zachowanie psa.

Konsultacje mogą być prowadzone także w języku angielskim.

CENNIK

Koszt pierwszej konsultacji w siedzibie szkoły