Kurs psiego fitnessu dla początkujących.

5 zajęć praktycznych z psami + 1 trening indywidualny (30 min)

Maksymalnie 3 pary  (opiekun + pies).

160,00 zł - szkolenie indywidualne / 1h

80,00 zł - trening klubowy

• 16 maja 2024 (treningi w czwartki) - godz. 18:10

Treningi fitnessowe dzielimy na dwa etapy:

• WPROWADZENIE DO FITNESSU, czyli obowiązkowa ocena kondycji psa! Podczas tych zajęć dowiesz się: w jaki sposób bezpiecznie trenować z psem, jakie partie ciała wymagają wzmocnienia, które ćwiczenia powtarzać, a jakich unikać.
  • DOG FITNESS – treningi ogólnorozwojowe dopasowane do możliwości konkretnego psa! Pod okiem Kasi Skoczylas – zoofizjoterapeutki, będziesz mieć okazję realizować plan ćwiczeń, które poprawią kondycję Twojego psa.

Zapisz się na zajęcia w naszym systemie klubowym: REZERWUJĘ MIEJSCE!

Psi fitness to zajęcia, podczas których zadbasz o formę swojego psa, a także nauczysz się jak w bezpieczny sposób dopasować ćwiczenia do potrzeb twojego czworonoga. Regularne treningi psiego fitnessu pomagają zapobiegać kontuzjom, ułatwiają utrzymanie odpowiedniej masy ciała, wzmacniają mięśnie a także poprawiają koordynację ruchową.
Dodatkową zaletą treningów jest uczenie psa nowych umiejętności i budowanie jego pewności siebie, a także przygotowanie psa do różnych aktywności – wystaw psów, psich sportów itd.

Zajęcia odbywają się w odpowiednio przystosowanej sali treningowej (bezpieczna, antypoślizgowa nawierzchnia) z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu.
Treningi fitnessu w naszej szkole prowadzi Katarzyna Skoczylas - zoofizjoteraputka, insktruktorka psiego fitnessu, technik weterynarii.

[Kurs nie służy rozwiązywaniu problemów behawioralnych związanych z agresją wobec ludzi lub innych zwierząt. Zapraszamy na konsultację behawioralną i szkolenie indywidualne.]

ZAKRES SZKOLENIA - PSI FITNESS

• prawidłowa rozgrzewka;
  • ćwiczenia dopasowane do możliwości fizycznych każdego psa;
  • ćwiczenia wzmacniające różne partie ciała;
  • trening z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu fitnessowego;
  • ćwiczenia z targetami - przygotowanie do nauki zmian pozycji;
  • budowanie komunikacji z przewodnikiem;
  • budowanie pewności siebie psa w różnych warunkach;
  • plan treningowy po każdych zajęciach;

Podczas szkolenia każdy pies musi przebywać pod kontrolą opiekuna, dlatego niezbędny będzie zestaw: obroża/szelki + smycz. Należy zabrać ze sobą smakołyki dla psa oraz zabawkę - szarpak. Nie używamy zabawek, które piszczą i mogą rozpraszać innych kursantów. Wodę dla psów zapewniamy na miejscu. Smakołyki (drobne kawałki mięsa, karma itp.) są niezbędne podczas wszystkich zajęć praktycznych z psem.