Na szkoleniu każdy pies musi przebywać pod kontrolą opiekuna, dlatego niezbędny będzie zestaw: obroża/szelki + smycz. Podczas zajęć nie używamy smyczy automatycznych typu Flexi. Poza obrożą i smyczą trzeba zabrać ze sobą smakołyki dla psa oraz zabawkę - szarpak (nie używamy zabawek, które piszczą i rozpraszają innych kursantów), oraz książeczkę z aktualnymi szczepieniami psa. Wodę dla psów zapewniamy na miejscu (wyjątkiem są zajęcia terenowe, na które należy zabrać wodę i miskę dla psa).
Smakołyki (drobne kawałki mięsa, karma itp.) są niezbędne podczas wszystkich zajęć praktycznych z psem. Wyjątkiem są jedynie wykłady, które odbywają się bez czworonogów.
Wiele zależy od wieku psa oraz oczekiwań opiekuna. W zakładce „SZKOLENIA” znajduje się dokładny opis prowadzonych zajęć. Jeżeli masz wątpliwości w kwestii wyboru trybu szkolenia, chętnie odpowiemy na pytania: szkola@copiesnato.pl i pomożemy wybierać najlepszą formę pracy z psem.
Psy agresywne mogą uczestniczyć w szkoleniach grupowych jedynie po wcześniejszej konsultacji behawioralnej i za zgodą prowadzącego. Możliwość uczestniczenia w kursie grupowym zależy od stopnia agresji i planu terapii dla danego psa.
Tak, na szkolenia zapraszamy całe rodziny, jednak osoba zgłoszona jako przewodnik psa musi mieć co najmniej 13 lat. Dzieci muszą znajdować się cały czas pod opieką osoby dorosłej, zachować ciszę oraz stosować się do zaleceń trenera. Zależy nam na tym, aby zachować maksymalne bezpieczeństwo oraz komfort wszystkich uczestników szkolenia.
Suczki w trakcie cieczki nie mogą brać udziału w zajęciach (z wyjątkiem zajęć indywidualnych prowadzonych poza salą treningową). Jeżeli w okresie trwania szkolenia suczce zacznie się cieczka, zajęcia będzie można kontynuować z inną grupą, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.
Szkolenia prowadzone są dla par – pies + przewodnik, jednak rozumiemy, ze szkolenie to czas na budowanie więzi z czworonogiem oraz naukę dla wszystkich opiekunów, więc istnieje możliwość uczestnictwa w szkoleniu dwóch osób oraz psa. W takiej sytuacji podczas ćwiczeń praktycznych przewodnicy zmieniają się, a zadania są wykonywane pojedynczo. Cena szkolenia nie ulega zmianie.
Szkolenie szczenięcia warto rozpocząć jak najwcześniej. W zajęciach dedykowanych dla najmłodszych pod nazwą „PSIE PRZEDSZKOLE” mogą uczestniczyć psy od 2 miesiąca życia. Szkolenie odbywa się w zabezpieczonej sali treningowej i jest przystosowane do możliwości najmłodszych uczestników.
Prosimy o wcześniejszą informację mailową: szkola@copiesnato.pl lub telefoniczną: 795 030 722 o planowanej nieobecności. Na życzenie uczestnika szkolenia wspólnie uzgodnimy kolejny termin zajęć, podczas których będzie można odrobić zaległości.
Szkolenie prowadzone jest dla par: przewodnik + pies. Nie ma możliwości uczestniczenia w zajęciach jednej osoby z dwoma psami.
Jak najbardziej. Chętnie przygotujemy ofertę zajęć oraz plan szkolenia dla grupy psów. Prosimy o kontakt mailowy: szkola@copiesnato.pl lub telefoniczny: 795 030 722.