Kurs podstawowy dla każdego psa, bez żadnych ograniczeń wiekowych.

6 zajęć praktycznych z psami + 1 wykład

Grupy od 2 do 4 par (opiekun + pies).

160,00 zł - szkolenie indywidualne / 1h

7 maja 2024 (treningi we wtorki) godz. 18:00 - trenerka: Agnieszka Kossakowska

22 maja 2024 (treningi w środy) godz. 19:00 - trenerka: Katarzyna Migdał

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu Nosework I w innym terminie,  skontaktuj się z nami. Istnieje możliwość zorganizowania dodatkowych grup. Prowadzimy również treningi w trybie indywidualnym.

Nosework, czyli detekcja zapachów, to sport dla niemal każdego psa, bez względu na rasę, wiek czy kondycję fizyczną. Program realizowany podczas zajęć wykorzystuje fantastyczne możliwości psiego nosa i wywodzi się z metod pracy psów służbowych, szkolonych do wykrywania narkotyków oraz materiałów wybuchowych. Podczas kursu opiekunowie poznają metody uczenia wyszukiwania konkretnych zapachów (cynamon, pomarańcza, goździk) w coraz trudniejszych warunkach. Na szkolenie zapraszamy także osoby, które nie planują startów w zawodach. Zajęcia nosework są doskonałym uzupełnieniem pracy z psami reaktywnymi, lękliwymi czy agresywnymi. Psy agresywne wobec ludzi lub innych psów mogą realizować program kursu podczas zajęć indywidualnych.

ZAKRES SZKOLENIA - NOSEWORK I

• wprowadzenie do Nosework: omówienie metod szkoleniowych wykorzystywanych podczas zajęć
  • początki nauki: wprowadzenie konkretnego zapachu
  • nauka oznaczania (wskazywania) zapachu
  • wprowadzenie rutyny startowej
  • przygotowanie do egzaminów i zawodów różnych organizacji i klubów
  • wewnętrzny egzamin kończący kurs

Podczas szkolenia każdy pies musi przebywać pod kontrolą opiekuna, dlatego niezbędny będzie zestaw: obroża/szelki + smycz. Należy zabrać ze sobą smakołyki dla psa oraz zabawkę - szarpak. Nie używamy zabawek, które piszczą i mogą rozpraszać innych kursantów. Wodę dla psów zapewniamy na miejscu. Smakołyki (drobne kawałki mięsa, karma itp.) są niezbędne podczas wszystkich zajęć praktycznych z psem. Wyjątkiem są jedynie wykłady, które odbywają się bez udziału czworonogów. Każdy z uczestników kursu otrzymuje próbkę zapachową w specjalnej metalowej puszce, która może służyć do treningów domowych oraz podczas zajęć na kursie.