Dla psów od 5 miesiąca życia.

9 zajęć praktycznych z psami + 1 wykład online + 1 trening klubowy

maksymalnie 4 pary (opiekun + pies)

50 min

• 27 kwietnia 2024 (treningi sb/nd) - godz. 11:00 - trenerka Magdalena Sikorska
  • 29 kwietnia 2024 (treningi pon/wt) - godz. 18:00 - trenerka: Magdalena Sikorska - ostatnie miejsce
  • 11 maja 2024 (treningi sb/nd) - godz. 17:00 - trenerka Dorota Cegłowska

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu w innym terminie, niż powyżej, skontaktuj się z nami. Istnieje możliwość zorganizowania dodatkowych grup.

Podczas szkolenia „Posłuszeństwo I” uczestnicy poznają w praktyce najważniejsze zasady szkolenia i wychowania psów, które znacząco wpływają na codzienne życie z psem. W trakcie zajęć opiekunowie nauczą się w jaki sposób pracować i komunikować się ze swoim czworonogiem poprzez mowę ciała, gesty oraz komendy słowne. W trakcie zajęć wzmacniamy motywację u czworonoga w taki sposób, aby chętnie i z radością współpracował ze swoim przewodnikiem. Zadbamy o to, żeby zarówno psy jak i ich opiekunowie spędzili czas w miłej atmosferze, odkrywając, że praca z psem to nie tylko obowiązek, ale także sposób na dobrą zabawę. Program szkolenia zakłada opanowanie zestawu konkretnych umiejętności, które zostały wyszczególnione poniżej.

• nauka skupiania uwagi na przewodniku
  • komenda „siad” (i pozostawanie w pozycji)
  • komenda „waruj” (i pozostawanie w pozycji)
  • przywołanie
  • nauka chodzenia na luźnej smyczy
  • oddawanie przedmiotów np. zabawek, gryzaków
  • chodzenie przy nodze
  • rezygnowanie (z jedzenia z ziemi, podchodzenia do obcych osób itp.)
  • komendy „czekaj” (przed jedzeniem, zabawą, itp.)

Podczas szkolenia każdy pies musi przebywać pod kontrolą opiekuna, dlatego niezbędny będzie zestaw: obroża/szelki + smycz. W trakcie szkolenia nie używamy smyczy automatycznych typu Flexi. Należy zabrać ze sobą smakołyki dla psa oraz zabawkę - szarpak. Nie używamy zabawek, które piszczą i mogą rozpraszać innych kursantów. Wodę dla psów zapewniamy na miejscu. Smakołyki (drobne kawałki mięsa, karma itp.) są niezbędne podczas wszystkich zajęć praktycznych z psem. Wyjątkiem są jedynie wykłady, które odbywają się bez udziału czworonogów.