NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE SZKOLENIA

DLA KOGO JEST TEN KURS?

Dla każdego psa, bez żadnych ograniczeń wiekowych.

ROZKŁAD ZAJĘĆ

7 zajęć praktycznych z psami + 1 wykład
Zajęcia odbywają się 1x lub 2x w tygodniu (kurs intensywny).

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW

Grupy od 2 do 4 par (opiekun + pies).

CZAS TRWANIA ZAJĘĆ

60 min (w czasie zajęć 5-minutowa przerwa)

CENA SZKOLENIA

480,00 zł - szkolenie grupowe

120,00 zł - szkolenie indywidualne / 1h

NAJBLIŻSZE TERMINY KURSÓW

11 STYCZNIA 2018 (ZAJĘCIA W CZWARTKI) godz. 20:00

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu Nosework w innym terminie,  skontaktuj się z nami. Istnieje możliwość zorganizowania dodatkowych grup.

Nosework, czyli detekcja zapachów, to sport dla niemal każdego psa, bez względu na rasę, wiek czy kondycję fizyczną. Program realizowany podczas zajęć wykorzystuje fantastyczne możliwości psiego nosa i wywodzi się z metod pracy psów służbowych, szkolonych do wykrywania narkotyków oraz materiałów wybuchowych. Podczas kursu opiekunowie poznają metody uczenia wyszukiwania konkretnych zapachów (wybrane olejki eteryczne) w coraz trudniejszych warunkach. Kurs kończy się wewnętrznym egzaminem i prowadzony jest w oparciu o regulamin stowarzyszenia Nosework Polska. Na szkolenie zapraszamy także osoby, które nie planują startów w zawodach. Zajęcia Nosework są doskonałym uzupełnieniem pracy z psami reaktywnymi, lękliwymi czy agresywnymi. Psy agresywne wobec ludzi lub innych psów mogą realizować program kursu podczas zajęć indywidualnych.

ZAKRES SZKOLENIA - NOSEWORK

• wprowadzenie do Nosework: omówienie metod szkoleniowych wykorzystywanych podczas zajęć
  • początki nauki: wprowadzenie konkretnego zapachu
  • nauka oznaczania (wskazywania) zapachu
  • wprowadzenie rutyny startowej
  • przygotowanie do egzaminu według regulaminu Nosework Polska
  • dla chętnych: wewnętrzny egzamin kończący kurs

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

Jeżeli chcesz wziąć udział w wybranym przez Ciebie szkoleniu, wypełnij nasz formularz zgłoszeniowy i zapisz się na zajęcia.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA SZKOLENIE?

Podczas szkolenia każdy pies musi przebywać pod kontrolą opiekuna, dlatego niezbędny będzie zestaw: obroża/szelki + smycz. Należy zabrać ze sobą smakołyki dla psa oraz zabawkę - szarpak. Nie używamy zabawek, które piszczą i mogą rozpraszać innych kursantów. Wodę dla psów zapewniamy na miejscu. Smakołyki (drobne kawałki mięsa, karma itp.) są niezbędne podczas wszystkich zajęć praktycznych z psem. Wyjątkiem są jedynie wykłady, które odbywają się bez udziału czworonogów. Każdy z uczestników kursu otrzymuje próbkę zapachową w specjalnej metalowej puszce, która może służyć do treningów domowych oraz podczas zajęć na kursie. Na zajęciach będzie także możliwość zakupu zestawu z olejkami oraz pojemnikami, które pozwolą na samodzielne przygotowywanie próbek.