Nosework, czyli detekcja zapachów, to sport dla niemal każdego psa, bez względu na rasę, wiek czy kondycję fizyczną. Program realizowany podczas zajęć wykorzystuje fantastyczne możliwości psiego nosa i wywodzi się z metod pracy psów służbowych, szkolonych do wykrywania narkotyków oraz materiałów wybuchowych. Podczas kursu opiekunowie poznają metody uczenia wyszukiwania konkretnych zapachów (wybrane olejki eteryczne) w coraz trudniejszych warunkach. Zajęcia Nosework są doskonałym uzupełnieniem pracy z psami reaktywnymi, lękliwymi czy agresywnymi. Psy agresywne wobec ludzi lub innych psów mogą realizować program kursu podczas zajęć indywidualnych.

Podczas szkolenia „Posłuszeństwo I” uczestnicy poznają w praktyce najważniejsze zasady szkolenia i wychowania czworonogów, które znacząco wpływają na codzienne życie z psem. W trakcie zajęć opiekunowie nauczą się w jaki sposób pracować i komunikować się ze swoim psem poprzez mowę ciała, gesty oraz komendy słowne. W trakcie zajęć wzmacniamy motywację u czworonoga w taki sposób, aby chętnie i z radością współpracował ze swoim przewodnikiem. Zadbamy o to, żeby zarówno psy jak i ich opiekunowie spędzili czas w miłej atmosferze, odkrywając, że praca z psem to nie tylko obowiązek, ale także sposób na dobrą zabawę.

Nauka sztuczek to nie tylko dobra zabawa, ale także świetny sposób na podnoszenie kompetencji i rozwijanie nowych umiejętności – zarówna psa, jak i przewodnika. Na pierwszych zajęciach, które odbywają się bez udziału psów, kursanci poznają podstawy i opanowują najważniejsze techniki pracy z klikerem. Wszystko po to, aby podczas treningów z psami maksymalnie wykorzystać czas na naukę nowych komend.
Każdy z uczestników szkolenia na pierwszych zajęciach otrzymuje kliker.

Psie przedszkole to kurs przeznaczony dla wszystkich szczeniąt, które nie ukończyły 4 miesiąca. Poza odpowiednią socjalizacją, kładziemy duży nacisk na budowanie prawidłowej relacji między psem, a opiekunem. Zajęcia są zaplanowane w taki sposób, aby szczeniaki nauczyły się prawidłowo komunikować z innymi psami, nabrały pewności siebie, ale także potrafiły współpracować z opiekunem w obecności innych ludzi i zwierząt. W trakcie zajęć wyjaśnimy w jaki sposób zapobiegać problemom z zachowaniem psa, które mogą pojawić się w przyszłości. Uczestnicy kursu dowiedzą się jak wychować szczeniaka na radosnego, niekłopotliwego i chętnego do współpracy kompana.

Posłuszeństwo II to kurs kontynuacyjny przeznaczony dla opiekunów psów, którzy wraz ze swoimi czworonogami opanowali już podstawowe umiejętności. Jeśli Twój pies zna podstawowe komendy: „siad”, „waruj”, „do mnie”, ale jeszcze nie wszędzie potrafi je wykonać lub jest mistrzem sztuczek w domu, ale na spacerach trudno jest skupić jego uwagę, na kursie Posłuszeństwo II nauczysz się jak sobie z tym poradzić. Poza doskonaleniem i utrwalaniem podstawowych umiejętności wprowadzamy nowe, praktyczne komendy, które wpłyną pozytywnie na codzienne życie z psem.

Ta oferta skierowana jest do opiekunów psów, którzy nie mogą uczestniczyć w szkoleniu grupowym lub preferują indywidualny tryb nauki. Zajęcia odbywają się w naszej sali treningowej oraz w zależności od zakresu szkolenia także na placu poza budynkiem lub w warunkach miejskich. Przy wyborze pakietu 10 zajęć zapraszamy na bezpłatne spotkanie organizacyjne, podczas którego ustalimy zakres i formę szkolenia. Zajęcia mogą opierać się o program kursu grupowego albo realizować program nauki wybranych umiejętności (np. chodzenie przy nodze, przywołanie, skupienie w warunkach miejskich, itp.). Szkolenie może być kontynuacją zajęć po konsultacji behawioralnej – dla psów, których nadmierna agresja, lękliwość lub nadpobudliwość uniemożliwia pracę w grupie.