Psie przedszkole to kurs przeznaczony dla wszystkich szczeniąt, które nie ukończyły 5 miesiąca. Poza odpowiednią socjalizacją, kładziemy duży nacisk na budowanie prawidłowej relacji między psem, a opiekunem. Zajęcia są zaplanowane w taki sposób, aby szczeniaki nauczyły się prawidłowo komunikować z innymi psami, nabrały pewności siebie, ale także potrafiły współpracować z opiekunem w obecności innych ludzi i zwierząt. W trakcie zajęć wyjaśnimy w jaki sposób zapobiegać problemom z zachowaniem psa, które mogą pojawić się w przyszłości. Uczestnicy kursu dowiedzą się jak wychować szczeniaka na radosnego, niekłopotliwego i chętnego do współpracy kompana.

Nosework, czyli detekcja zapachów, to sport dla niemal każdego psa, bez względu na rasę, wiek czy kondycję fizyczną. Program realizowany podczas zajęć wykorzystuje fantastyczne możliwości psiego nosa i wywodzi się z metod pracy psów służbowych, szkolonych do wykrywania narkotyków oraz materiałów wybuchowych. Podczas kursu opiekunowie poznają metody uczenia wyszukiwania konkretnych zapachów (wybrane olejki eteryczne) w coraz trudniejszych warunkach. Zajęcia Nosework są doskonałym uzupełnieniem pracy z psami reaktywnymi, lękliwymi czy agresywnymi. Psy agresywne wobec ludzi lub innych psów mogą realizować program kursu podczas zajęć indywidualnych.

Rally Obedience (Rally-O) to tak zwane posłuszeństwo na luzie. Jest to sport, który łączy ćwiczenia z posłuszeństwa z elementami agility. Drużyna tj. przewodnik i pies mają za zadanie pokonać tor złożony z szeregu ćwiczeń-stacji, podobnych do tych w tradycyjnym obedience. Więcej o tej dyscyplinie można przeczytać na stronie stowarzyszenia Rally-O: rally-o.pl

Podczas szkolenia „Posłuszeństwo I” uczestnicy poznają w praktyce najważniejsze zasady szkolenia i wychowania czworonogów, które znacząco wpływają na codzienne życie z psem. W trakcie zajęć opiekunowie nauczą się w jaki sposób pracować i komunikować się ze swoim psem poprzez mowę ciała, gesty oraz komendy słowne. W trakcie zajęć wzmacniamy motywację u czworonoga w taki sposób, aby chętnie i z radością współpracował ze swoim przewodnikiem. Zadbamy o to, żeby zarówno psy jak i ich opiekunowie spędzili czas w miłej atmosferze, odkrywając, że praca z psem to nie tylko obowiązek, ale także sposób na dobrą zabawę.