Nosework, czyli detekcja zapachów, to sport dla niemal każdego psa, bez względu na rasę, wiek czy kondycję fizyczną. Program realizowany podczas zajęć wykorzystuje fantastyczne możliwości psiego nosa i wywodzi się z metod pracy psów służbowych, szkolonych do wykrywania narkotyków oraz materiałów wybuchowych. Podczas kursu opiekunowie poznają metody uczenia wyszukiwania konkretnych zapachów (wybrane olejki eteryczne) w coraz trudniejszych warunkach. Zajęcia Nosework są doskonałym uzupełnieniem pracy z psami reaktywnymi, lękliwymi czy agresywnymi. Psy agresywne wobec ludzi lub innych psów mogą realizować program kursu podczas zajęć indywidualnych.

Podczas szkolenia „Posłuszeństwo I” uczestnicy poznają w praktyce najważniejsze zasady szkolenia i wychowania czworonogów, które znacząco wpływają na codzienne życie z psem. W trakcie zajęć opiekunowie nauczą się w jaki sposób pracować i komunikować się ze swoim psem poprzez mowę ciała, gesty oraz komendy słowne. W trakcie zajęć wzmacniamy motywację u czworonoga w taki sposób, aby chętnie i z radością współpracował ze swoim przewodnikiem. Zadbamy o to, żeby zarówno psy jak i ich opiekunowie spędzili czas w miłej atmosferze, odkrywając, że praca z psem to nie tylko obowiązek, ale także sposób na dobrą zabawę.

Posłuszeństwo II to kurs kontynuacyjny przeznaczony dla opiekunów psów, którzy wraz ze swoimi czworonogami opanowali już podstawowe umiejętności. Jeśli Twój pies zna podstawowe komendy: „siad”, „waruj”, „do mnie”, ale jeszcze nie wszędzie potrafi je wykonać lub jest mistrzem sztuczek w domu, ale na spacerach trudno jest skupić jego uwagę, na kursie Posłuszeństwo II nauczysz się jak sobie z tym poradzić. Poza doskonaleniem i utrwalaniem podstawowych umiejętności wprowadzamy nowe, praktyczne komendy, które wpłyną pozytywnie na codzienne życie z psem.

Psie przedszkole to kurs przeznaczony dla wszystkich szczeniąt, które nie ukończyły 4 miesiąca. Poza odpowiednią socjalizacją, kładziemy duży nacisk na budowanie prawidłowej relacji między psem, a opiekunem. Zajęcia są zaplanowane w taki sposób, aby szczeniaki nauczyły się prawidłowo komunikować z innymi psami, nabrały pewności siebie, ale także potrafiły współpracować z opiekunem w obecności innych ludzi i zwierząt. W trakcie zajęć wyjaśnimy w jaki sposób zapobiegać problemom z zachowaniem psa, które mogą pojawić się w przyszłości. Uczestnicy kursu dowiedzą się jak wychować szczeniaka na radosnego, niekłopotliwego i chętnego do współpracy kompana.

Ta oferta skierowana jest do opiekunów psów, którzy nie mogą uczestniczyć w szkoleniu grupowym lub preferują indywidualny tryb nauki. Zajęcia odbywają się w naszej sali treningowej oraz w zależności od zakresu szkolenia także na placu poza budynkiem lub w warunkach miejskich. Przy wyborze pakietu 10 zajęć zapraszamy na bezpłatne spotkanie organizacyjne, podczas którego ustalimy zakres i formę szkolenia. Zajęcia mogą opierać się o program kursu grupowego albo realizować program nauki wybranych umiejętności (np. chodzenie przy nodze, przywołanie, skupienie w warunkach miejskich, itp.). Szkolenie może być kontynuacją zajęć po konsultacji behawioralnej – dla psów, których nadmierna agresja, lękliwość lub nadpobudliwość uniemożliwia pracę w grupie.