NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

DLA KOGO?

W treningach klubowych mogą brać udział zespoły, które ukończyły kurs podstawowy lub zaliczyły testy zapachowe z przynajmniej jednego zapachu, startują/chcą startować w zawodach lub trenują tylko dla przyjemności. Treningi terenowe "Nosework pro!" są organizowane dla zespołów, które podczas zawodów startują w klasie I oraz przygotowują się do startów w klasie II.

CENNIK TRENINGÓW

80,00 zł - pojedynczy trening grupowy

349,00 zł - pakiet 5 treningów grupowych (do wykorzystania w ciągu 2 miesięcy)

160,00 zł - trening indywidualny / 60 min

ZAPISY NA TRENINGI

Na treningi można zapisać się w systemie do rezerwacji online lub mailowo: szkola@copiesnato.pl

NAJBLIŻSZE TERMINY TRENINGÓW KLUBOWYCH

Aktualny grafik treningów NOSEWORK oraz NOSEWORK PRO jest dostępny w naszym systemie: ZAPISZ SIĘ!

Regulamin treningów w klubie "Co pies na to?" jest dostępny tutaj.

Nosework, czyli detekcja zapachów, to sport dla niemal każdego psa, bez względu na rasę, wiek czy kondycję fizyczną.  W ramach działania klubu będą organizowane treningi otwarte, treningi tematyczne przygotowujące do zawodów oraz klubowe zawody dla absolwentów szkoleń i uczestników zajęć. Klubowicze mogą liczyć na plan treningowy oraz opiekę trenera podczas zawodów.

Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach (od 2 do 4 zespołów pies + przewodnik), a poziom trudności zostanie dopasowany do możliwości każdego uczestnika. Podczas treningów będziemy pracować na naturalnych próbkach zapachowych tj. na cynamonie, goździkach, pomarańczy (według regulaminu Polskiej Ligi Nosework). Od uczestników treningów wymagana jest znajomość przynajmniej jednego z zapachów.

Treningi mają charakter otwarty, więc jeżeli zależy Ci, żeby potrenować z psem w nowym miejscu i grupie lub przygotować się do zawodów, ale jednocześnie Twój grafik nie jest tak elastyczny, żeby zapisać się na regularny kurs, będzie to idealne rozwiązanie.

NOSEWORK PRO! - TRENINGI TERENOWE DLA ZESPOŁÓW ZAAWANSOWANYCH

Treningi "Nosework pro!" są organizowane dla zespołów, które podczas zawodów startują w klasie I oraz przygotowują się do startów w klasie II. Przeszukania obejmują pracę w terenie m.in. z wykorzystaniem próbek wielokrotnych, zapachów zwodniczych, rozproszeń środowiskowych.

ZAPISY NA TRENINGI:

Ilość miejsc na treningach jest ograniczona - maksymalnie 4 zespoły (pies + przewodnik). Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia na treningi przyjmujemy w systemie do rezerwacji online lub mailowo: szkola@copiesnato.pl

W mailu zgłoszeniowym prosimy o podanie informacji: imię i nazwisko uczestnika; telefon kontaktowy; wybrany termin treningu; imię psa; rasa; wiek oraz załączenie krótkiego opisu na jakim poziomie jest obecnie pies.
W zajęciach grupowych nie mogą uczestniczyć psy agresywne wobec innych psów i/lub ludzi oraz suki w trakcie cieczki.

ZAKRES TRENINGÓW OTWARTYCH

• budowanie motywacji i skuteczności podczas przeszukań;
  • nauka oznaczania (wskazywania) zapachu na wysokości;
  • ćwiczenia techniczne;
  • przeszukania pomieszczeń / przedmiotów / pojazdów / terenu;
  • praca nad rutyną startową;
  • przygotowanie do egzaminów i zawodów;
  • wprowadzenie zwodniczych zapachów;
  • prawidłowy handling;

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA TRENING?

Podczas treningu każdy pies musi przebywać pod kontrolą opiekuna, dlatego niezbędny będzie zestaw: obroża/szelki + smycz. Należy zabrać ze sobą smakołyki dla psa oraz zabawkę - szarpak. Nie używamy zabawek, które piszczą i mogą rozpraszać innych uczestników. Wodę dla psów zapewniamy na miejscu. Smakołyki (drobne kawałki mięsa, karma itp.) są niezbędne podczas wszystkich zajęć praktycznych z psem.